КИЇВ (QHA) -

На сьогодні в Україні немає випадків отримання грошової компенсації людьми, які були травмовані під час конфлікту на сході. Про це у коментарі QHA повідомив глава правління Громадського комітету захисту конституційних прав і свобод громадян Микола Козирєв.

Для отримання грошей в Україні мають ухвалити закон, який регулює статус мирних жителів, які у результаті бойових дій або полону на Донбасі отримали інвалідність. За словами правозахисника, існуюча правова база не дозволяє цього зробити і передбачає дотримання прав тільки військовослужбовців.

— Активісти кажуть про таких людей, а має з'явитися закон, який регулює ці питання. Зараз ми діємо за логікою закону про статус ветерана війни та намагаємося внести до нього зміни, — підкреслив Козирєв.

За словами правозахисника, в його практиці є справа колишнього полоненого з Луганська, який через недосконалість законів до цих пір не може отримати інвалідність, незважаючи на страшні травми. Від держави він вимагає компенсацію в сумі 50 тисяч гривень.

Раніше QHA повідомляло, що за чотири роки військовий конфлікт на Донбасі забрав життя понад 2 тисяч осіб.

QHA