КИЇВ (QHA) -

Перед затриманням українського журналіста Павла Шаройка президент Білорусі Олександр Лукашенко зустрічався з директором Служби зовнішньої розвідки Росії Сергієм Наришкіним.

Про це написав народний депутат України Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

— За інформацією групи ІС з джерел в РБ, спочатку О.Лукашенко не збирався санкціонувати провокацію КДБ проти українського журналіста. Однак 17.10.2017 (за 8 днів до затримання Шаройка) відбулася зустріч президента Білорусі з директором Служби зовнішньої розвідки Росії С. Наришкіним, під час якої глава російської СЗР інформував про вимогу від білоруського керівництва з боку особисто В.Путіна про проведення деструктивних дій щодо Україна, зокрема про необхідність агресивних дій з дискредитації українських спецслужб, написав він.

Тимчук також повідомив, що Лукашенко і Наришкін обговорювали ситуацію в білоруських спецслужбах, а саме — питання протистояння керівників КДБ РБ і Оперативно-аналітичного центру при президенті РБ (ОАЦ). При цьому Наришкін абсолютно чітко висловив позицію щодо підтримки Кремлем глави КДБ РБ В.Вакульчика.

Так що поки у Кремлі п'ють шампанське за свого ставленика голову КДБ РБ Вакульчика, і радіють «шпигунським скандалам» у Білорусі, Лукашенко веде свою гру. Стратегічно прекрасно розуміючи, що, повністю розв'язавши руки своєму КДБ, він остаточно загрузне у павутинні Кремля. А це неминуче поставить хрест на авторитарній імперії «бацьки», що явно йому не імпонує. У зв'язку з цим ближче до весни, тобто виборів у Росії, коли увага Путіна буде відвернута, можна очікувати раптового звільнення сьогоднішнього псевдопереможця Вакульчика з посади голови КДБ, написав він.

Нагадаємо, 17 листопада про затримання кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка у Білорусі повідомили голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія і генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

20 листопада у КДБ Білорусі повідомили, що український журналіст Павло Шаройко затриманий за звинуваченням у шпигунстві і нібито зізнався, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки України, які працюють під прикриттям.

КДБ Білорусі оголосив персоною нон грата радника посольства України у Білорусі Ігоря Скворцова. Білоруські спецслужби стверджують, що він є співробітником Головного управління розвідки Міністерства оборони України та працював «під прикриттям».

У відповідь Україна вислала з країни білоруського дипломата.

Раніше повідомлялося, що посол України у Білорусі Ігор Кизим вважає, що затримання українського журналіста Павла Шаройка було спровоковано спецслужбами Білорусі або РФ і виглядає помстою за затримання у червні 2017 року у Чернігові білоруса, якого звинувачують у шпигунстві на користь Російської Федерації.

QHA