ВАШИНГТОН -

США почали поставку стрілецької зброї, боєприпасів і транспортних засобів бойовикам сирійської течії Робочої партії Курдистану (YPG), повідомив АА прес-секретар Пентагону майор Адріан Ранкін-Галлоуей.

Відзначається, що Ранкін-Галлоуей відмовився представляти детальну інформацію щодо озброєння, що поставляється.

Як повідомляє ТАСС з посиланням на представника Пентагону Еріка Пахона, мова йде про постачання боєприпасів і важких кулеметів.

При цьому він зазначив, що американські військові радники будуть перевіряти, як курдські формування використовують поставлену зброю.

— Будь-яке передбачуване зловживання або застосування неналежним чином допомоги з боку США буде мати серйозні наслідки і призведе до можливого скорочення підтримки, якщо подібні порушення будуть підтверджені, — заявив представник оборонного відомства США.

За словами Пахона, військові США будуть «за можливості здійснювати моніторинг застосування курдськими формуваннями поставленої зброї з тим, щоб вона використовувалася виключно для боротьби проти ІД (терористична організація, діяльність якої заборонена в РФ)». Він додав, що порушення умов користування зброєю призведе до можливого скорочення підтримки від США.

Раніше президент США Дональд Трамп санкціонував постачання зброї сирійським курдам напередодні операції зі звільнення Ракки — головного оплоту терористичного угрупування ІД у Сирії.

Джерело: АА

QHA