ПОПАСНА (QHA) -

Спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ були змушені евакуювати передову патрульну базу в Попасній через обстріли з боку незаконних збройних формувань ОРЛО. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО з посиланням на українську сторону Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі (СЦКК).

— Вночі 29 червня 2017 року НВФ ОРЛО обстріляли представництво спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, розташоване в місті Попасна Луганської області, застосувавши заборонені Мінськими угодами 82 мм міномети, а також зенітні установки і стрілецьку зброю, — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що потерпілих серед співробітників місії ОБСЄ немає.

У штабі АТО відзначають, що такими збройними нападами НВФ ОРЛО намагаються залякати представників місії ОБСЄ і змусити їх згорнути свою роботу на Луганському напрямку.

Українська сторона СЦКК «категорично засуджує такі дії НВФ ОРЛО і кваліфікує їх як грубе порушення досягнутих раніше угод».

Як говориться у повідомленні, детальну інформацію з цієї нагоди СММ ОБСЄ надасть пізніше. На даний момент коментарів з боку Місії немає.

Нагадаємо, 24 червня спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) відкрила нову передову патрульну базу (ППБ) для розміщення групи спостерігачів у Попасній Луганської області. Нова ППБ дозволила б розширити присутність Місії в одному з районів, де відбувається більшість випадків вогняної активності в Луганській області, а також оперативно реагувати на повідомлення про інциденти.

ФОТО: інтернет

QHA