БЕРЛІН (QHA) -

Відмова Росії відповісти на запитання Британії про отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки додатково вказує на її відповідальність. Про це йдеться у спільній заяві лідерів США, Великобританії, Франції та Німеччини, яку поширила прес-служба німецького уряду.

У заяві наголошується, що військову нервово-паралітичну речовину, розроблену в Росії, вперше після Другої світової війни використано для нападу в Європі.

— Це напад на суверенітет Сполученого Королівства. Така практика явно порушує положення Конвенції про хімічну зброю і міжнародне право. Це загрожує усій нашій безпеці, — йдеться у заяві.

Трамп, Мей, Меркель і Макрон відзначають, що Британія детально роз'яснила, що відповідальність за цей напад, швидше за все, буде нести Росія.

— Відмова Росії відповісти на законні запитання уряду Сполученого Королівства є додатковим доказом її відповідальності. Ми закликаємо Росію прокоментувати будь-які питання, пов'язані з нападом у Солсбері, — наголошується у заяві.

Раніше повідомлялося, що Великобританія припиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Кремля до отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля. 23 російських дипломата мають протягом тижня залишити країну. Про це вчора, 14 березня, під час виступу перед парламентом заявила прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей.

Нагадаємо, 5 березня колишній російський розвідник Сергій Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в одному з ресторанів торгового центру в британському місті Солсбері.

QHA