АНКАРА (QHA) -

Збройні сили Туреччини і Сирійська визвольна армія (СВА) вживають заходів щодо забезпечення безпеки Афріну, після того, як встановили контроль у регіоні.

СВА почала наступ на Афрін близько 05:00 за турецькому часом (04:00 за Києвом) зі східного, західного і північного напрямків.

Операція зайняла одну годину, за якої бійці СВА знешкодили міни, які встановили терористи.

Контроль спочатку встановили над кварталами Ешрефія, Махмудія та Джемілія, а також в будівлях митниці та електропідстанції.

ЗС Туреччини і СВА у рамках операції "Оливкова гілка" увійшли до Афріну близько 8:30 ранку (7:30 за Києвом). Зараз сапери знешкоджують міни і вибухові пристрої, які встановили терористи.

— ЗС Туреччини і Сирійська визвольна армія (СВА) очистили Афрін від терористів. Тривають роботи з розмінування території Афріну, — повідомили у Генштабі ЗС Туреччини у Twitter.

Залишаючи місто, терористи підпалювали будинки і автомобілі, чим завдали великої шкоди їхнім власникам.

Наразі ЗС Туреччини і СВА знищують символіку терористів і ведуть перевірку будинків на наявність у них терористів, щоб ті не змогли змішатися з натовпом.

Район Афріну складається з однойменного міста і шести районів — Раджу, Бюльбюль, Шейх Хадід, Джіндерес і Мабатли. Операції з очищення декількох сіл на півночі Мабатли, заході Джіндереса і сході Шейх Хадіда будуть прискорені.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган оголосив про звільнення Афріну від терористів. Про це він повідомив на заході, приуроченому до 103-ї річниці перемоги у битві поблизу Чанаккале.

— Над містом Афрін майорить вже не розірвана і брудна символіка терористів, а прапори, що символізують стабільність і безпеку. Зараз над Афріном майорять прапор Туреччини та прапор Сирійської визвольної армії, — зазначив він.

Президент підкреслив, що турецька армія вжила усіх заходів для захисту мирного населення Афріну.

— Операція «Оливкова гілка» спрямована не на окупацію Афріну, а на знищення терористів. Ми знаходимося в Афріні заради миру, — сказав він.

Ердоган підкреслив, що Туреччина буде робити усе можливе для того, щоб ліквідувати наслідки дій терористів на північному заході Сирії.

QHA повідомляло, що ЗС Туреччини спільно із загонами сирійської опозиції очистили від терористів села Месеканли, Мамали, Атаманли і увійшли до райцентру Раджу в Афріні. На 42-й день операції від терористів звільнена висота 1083, де напередодні загинули вісім турецьких військовослужбовців.

Джерело: Анадолу

QHA