МОСКВА (QHA) -

Два дивізіони зенітних ракетних систем С-400 (ЗРС) будуть використовуватися російськими військами в окупованому Криму на початку 2018 року.

Про це заявив командувач Четвертою армією ВПС і ППО РФ генерал-лейтенант Віктор Севостьянов.

Генерал країни-окупанта уточнив, що дивізіони уже перебувають на території тимчасово окупованого півострова.

— Вони вже у Криму. Зараз зайняли місця дислокації, заступили на бойове чергування. Найближчим часом, думаю, у перші дні після Нового року вони одразу ж заступлять на постійне бойове чергування, зазначив він.

Генерал заявив, що система протиповітряної оборони (ППО) у Криму "розвивається в достатній мірі та успішно".

ЗРС дальньої дії С-400 "Тріумф" розробки і виробництва АТ "Концерн ВКО "Алмаз-Антей" призначена для ураження літаків стратегічної і тактичної авіації, балістичних ракет, гіперзвукових цілей та інших засобів повітряного нападу в умовах радіоелектронного та інших видів боротьби.

Система здатна на відстані до 400 км уразити аеродинамічні цілі, а також на відстані до 60 км — балістичні цілі, що летять зі швидкостями до 4,8 км/с на висотах від кількох метрів до кількох десятків кілометрів.

Нагадаємо, сьогодні, 22 грудня, поблизу Керчі (окупований Крим) мешканці села Золоте кидалися під військову техніку, аби не дозволити силовикам встановити радіолокаційну станцію (РЛС). У сутичках із силовиками одній мешканці села стало зле і на місце події викликали карету швидкої допомоги.

За попередньою інформацією, адміністрація сільради намагалася дати роз'яснення мешканцям села щодо встановлення РЛС. Однак мешканці Золотого заявляють, що ніхто документацію на будівництво їм не показував, а вже приїхали бетонозмішувачі.

Джерело: Інтерфакс

QHA