КИЇВ (QHA) -

Прикордонники РФ прибирають блокпости на адмінмежі з окупованим Росією Кримом, які встановлені перед контрольно-пропускними пунктами (КПВВ). Про це повідомив спікер Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Олег Слободян.

Він зазначив, що російські прикордонники прибирають блокпости, які розташовані біля адмінмежі з материковою Україною, а КПВВ «навпаки розвивають».

Слободян заявив, що блокпости на Каланчаку і Чаплинці розібрали ще на початку року, а навпроти Чонгара почали розбирати блокпост з 12 лютого.

Замість блокпостів окупанти встановлюють системи відеоспостереження.

— Вони приводять систему охорони до тих стандартів, які у них на інших ділянках кордону.

Спікер ДПСУ додав, що з української сторони також є блокпости, які не збираються розбирати.

Нагадаємо, за січень 2018 року адмінмежу з тимчасово окупованою АР Крим в обох напрямках перетнули 150 000 осіб і 23 000 транспортних засобів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року не зафіксовано суттєвих змін в інтенсивності пасажиропотоку через пункти пропуску «Каланчак», «Чонгар», «Чаплинка».

З 1 січня 2018 року Україна запровадила біометричний контроль для громадян з 70-и так званих «ризикових» країн, зокрема з Російської Федерації. Кримчан біометричний контроль не стосується, оскільки Україна продовжує вважати їх своїми громадянами (попри те, що кримчанам примусово видали паспорти громадян РФ). Для українських громадян, що проживають в окупованому Криму, перетин адмінмежі як і раніше можливий при пред’явленні українського паспорту (паперового старого зразка або біометричного).

Джерело: Українська правда

ФОТО: УНІАН

QHA