ДОНЕЦЬК (QHA) -

Ватажок терористів у так званій «ДНР» Олександр Захарченко заявив про перехід всіх шкіл «республіки» на російську мову.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на підконтрольний бойовикам ресурс.

— За три навчальні роки у загальноосвітніх організаціях «Донецької Народної Республіки» поетапно відбувся перехід на російську мову навчання.

Терорист заявив, що процес переходу почався ще 2014 року.

— Тоді російською навчалися 50% учнів, 2015 88%. У теперішній же час ця цифра досягла ста відсотків.

За словами бойовика, російській мові в «ДНР» приділяють багато уваги.

— Влада республіки приділяє підвищену увагу розвитку російської культури. Зокрема в освітній галузі прийняте рішення збільшити години вивчення мови і літератури у школах, для вчителів організовані курси російської словесності.

Нагадаємо, 16 березня 2017 року постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук на засіданні Постійної ради ОБСЄ окремо наголосив, що мовні права громадян України системно порушуються на територіях, тимчасово окупованих Російською Федерацією — в Криму і ОРДЛО. В окупованих РФ районах Донеччини і Луганщини останні три роки відбувалося закриття українських шкіл і примусове переведення школярів та студентів на російську мову навчання. Внаслідок примусової русифікації в цих районах фактично не лишилось ані українських шкіл, ані шкіл з годинами навчання українською мовою. Так само витіснення української мови відбулося з усіх інших сфер життя: діловодства, виробництва, ЗМІ, реклами тощо.

— Російська Федерація несе пряму відповідальність за грубе порушення мовних та інших прав національних меншин в регіонах України, незаконно окупованих Росією. Ці люди почуваються беззахисними, тому що російська окупаційна влада забороняє доступ відповідних міжнародних організацій для постійного контролю за дотриманням прав людини, — заявив Ігор Прокопчук.

Українська сторона наголосила на неприпустимості такої ситуації і закликала ОБСЄ моніторити стан з порушенням мовних прав українців та інших етносів на непідконтрольних уряду українських територіях.

Як повідомляло QHA, суд надав СБУ доступ до мобільних переговорів ватажка так званої «ДНР» Олександра Захарченка з 1 березня 2014 року до сьогодні.

ФОТО: інтернет

QHA