ДОНЕЦЬК (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співпраці у Європі (СММ ОБСЄ) заявляє, що на окупованій території Донецької області безпілотник СММ потрапив під обстріл, повідомляється у звіті за минулі вихідні, опублікованому 12 червня на сайті ОБСЄ.

— Спеціальна моніторингова місія почула постріли і черги вогню поруч із безпілотним літальним міні-апаратом, наголошується у звіті. Зокрема, зазначено, що «11 червня, перебуваючи у 4 км на схід від підконтрольного «ДНР» селища Мінеральне (в 10 км на північний схід від Донецька), СММ запустила міні-безпілотник».

Спостерігачі СММ координували політ апарату із Загальним центром з контролю і координації. У зв'язку з цим стверджується, що об 11:13 безпілотник пролітав на відстані близько 900 м від займаних позицій спостерігачів, які почули чотири-п'ять пострілів з бойової машини піхоти (БМП-2) і вогонь із зенітної установки «ЗУ-23».

Зазначені постріли відбулися на відстані 1 км на північ від місця розташування СММ. Як стверджує місія ОБСЄ, потім спостерігачі почали повертати безпілотник, і в цей час вони почули незліченну кількість пострілів і черг вогню зі стрілецької зброї на відстані 300 м на північ від місця знаходження СММ.

За оцінкою місії, ці постріли були спрямовані, щоб вразити безпілотник. Спостерігачам вдалося безпечно приземлити літальний апарат об 11:18 і покинути район. Місія поінформувала про цей інцидент СЦКК і зробила запит про проведення розслідування.

ФОТО: інтернет

QHA