КИЇВ (QHA) -

Офіцеру Російської Федерації (РФ), екс-співробітнику Спільного центру з контролю і координації на Донбасі (СЦКК) заборонений в'їзд в Україну на три роки через відвідування окупованого Криму. Про це повідомив спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян на своїй сторінці у Facebook.

— Російські офіцери, що входили до складу СЦКК, вчора ввечері виїхали з України. Оформлення проходило у пункті пропуску «Гоптівка» на Харківщині. При оформленні був виявлений офіцер, підполковник, який відвідував тимчасово окупований Крим через закриті урядом України пункти пропуску. В ході співбесіди він підтвердив, що у квітні 2017 року в'їздив до Криму через тимчасово закритий пункт пропуску «Сімферополь», написав Слободян.

Згідно із законодавством України, Державна прикордонна служба закрила в'їзд в Україну російському офіцеру на три роки.

QHA повідомляло, що вихід російських офіцерів зі складу СЦКК може погіршити гуманітарну ситуацію на тимчасово окупованих територіях. Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука зазначив, що цей вихід спрямований виключно на те, щоб змусити Україну легалізувати «владу» ОРДЛО.

QHA