КИЇВ (QHA) -

Кількість обстрілів в зоні конфлікту на Донбасі минулого тижня перевищила 9 тисяч, що стало найвищим тижневим показником за останні півроку.

Як передає кореспондент QHA, такі дані озвучив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг сьогодні в ході скайп-включення в УКМЦ.

За його словами, кількість обстрілів у порівнянні з позаминулим тижнем зросла на 60%.

— Як ми вже попереджаємо певний час, рівень насильства невпинно зростає. Минулого тижня Місія констатувала зростання кількості порушень режиму припинення вогню на 60% проти позаминулого. Ми зафіксували понад 9 тисяч порушень — найвищий тижневий показник від середини червня.

За даними СММ, приблизно 30% порушень сталися у трикутнику ДАП-Авдіївка-Ясинувата. 20% припадає на райони на схід і північний схід від Маріуполя, 15% — на південь і південний схід від Світлодарська, ще 15% на ділянці Попасна-Троїцьке-Первомайськ, і 10% на південно-західній та західній околиці Горлівки.

Хуг також повідомив, що під час обстрілів майже вп’ятеро зросла кількість випадків використання забороненого Мінськими домовленостями озброєння (РСЗВ "Град", ствольна артилерія, танки тощо).

— На додачу до зростаючої кількості порушень режиму припинення вогню збільшилася кількість використання озброєння, яке відповідно до Мінських домовленостей мало бути відведене. Минулого тижня СММ ОБСЄ зафіксувала орієнтовно 360 випадків використання такого забороненого озброєння: 130 артилерійських снарядів, 180 мінометних мін, 45 танкових снарядів. Якщо порівняти з показниками позаминулого тижня, коли було виявлено лише 67 випадків застосування такого озброєння.

СММ ОБСЄ також зафіксувала 112 одиниць озброєння, розміщеного з порушенням відповідних ліній відведення: 99 у непідконтрольних та 13 у підконтрольних уряду районах. Ця кількість більш ніж вдвічі перевищує показники позаминулого тижня, коли було зафіксовано 52 таких випадки.

Крім того, в СММ навели цікаві цифри, що можуть свідчити про підготовку бойовиками важкого озброєння до проведення бойових дій. Минулого тижня за відповідними лініями відведення, але за межами місць зберігання озброєнь, СММ зафіксувало 265 одиниць озброєння — 251 у непідконтрольних та 14 у підконтрольних уряду районах. Позаминулого тижня було виявлено лише 23 одиниці такого озброєння, тобто вдесятеро менше.

Нагадаємо, що СММ ОБСЄ попереджало, що в районі Авдіївки є небезпека різкої активізації бойових дій на зразок тих, що відбулися тут наприкінці січня — на початку лютого поточного року.

QHA