КИЇВ (QHA) -

Учасники Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ за добу зафіксували 88 вибухів у Донецькій і Луганській областях. Про це повідомляється у звіті місії.

— У Донецькій області Спеціальна моніторингова місія задокументувала менше порушень режиму припинення вогню, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом, проте було зафіксовано більше вибухів (близько 85 проти 50). Вночі і рано вранці 31 січня камера СММ, встановлена ​​у 1 км на північний захід від с. Широкино (20 км на схід від Маріуполя), зафіксувала 20 снарядів зі сходу на захід, а потім 5 вибухів невизначеного походження, — йдеться у повідомленні.

31 січня учасники місії також зафіксували на залізничній станції в Ясинуватій (Донецька область) вибухи невизначеного походження.

— Спостерігаючи за залізничною станцією в Ясинуватої протягом приблизно 4:00, спостерігачі чули 23 вибухи невизначеного походження, 4 вибухи невизначеного походження в 1 — 2 км на схід, а також вогонь з великокаліберного кулемета і стрілецької зброї в 1 — 4 км у секторі від заходу до півночі.

Також порушення були помічені біля Донецької фільтрувальної станції, у районі Широкино і Авдіївки.

— У Луганській області СММ задокументувала менше порушень режиму припинення вогню, включаючи 3 вибухи, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом (7 вибухів).

QHA повідомляло, що з 22 — 23 січня співробітники місії СММ ОБСЄ зафіксували на Донбасі більше 60 вибухів. СММ ОБСЄ також відвідала постійне місце зберігання озброєння у непідконтрольних Україні районі Донецької області, яке розміщене за лінією відведення. Співробітники місії відзначили, що на місці відсутні 10 танків (п'ять Т-64 і п'ять Т-72), 9 мінометів і 15 протитанкових гармат (МТ-12).

QHA