ДОНЕЦЬК (QHA) -

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії зафіксували у непідконтрольних Україні районах Донецької області шість гаубиць "Гвоздика". Про це йдеться у звіті місії станом на 19:30 3 липня, опублікованому 4 липня.

— Місія відзначила наявність озброєння, яке вона не змогла верифікувати як відведене, оскільки умови його зберігання не відповідають критеріям, передбаченим у повідомленні від 16 жовтня 2015 року. У контрольованих районах ДНР за (визначеними) координатами відведення СММ побачила шість 122-мм самохідних гаубиць 2С1 "Гвоздика", — йдеться у звіті.

Спостерігачі відзначають, що не змогли потрапити до двох місць розміщення відведеного важкого озброєння на території, підконтрольній бойовикам, через обмеження, пов'язані з безпекою, але змогли побачити це озброєння з певної відстані.

Вказується, що за доступними СММ ОБСЄ даними повітряного спостереження, 26 червня на непідконтрольній території було виявлено 14 бронетранспортерів, 8 із яких були помічені вперше.

Також безпілотник ОБСЄ зафіксував пересування вантажівок, які належать бойовикам, у районі окупованого Кальміуського (колишнє Комсомольське. — Ред.) у 42 км на південний схід від Донецька.

ФОТО: інтернет

QHA