МОСКВА (QHA) -

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) ініціює кримінальне розслідування підриву автомобіля патруля спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на міні в Луганській області. Про це на спільній з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим прес-конференції в Москві повідомив Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр.

Він зазначив, що необхідно домогтися, щоб сторони конфлікту реалізували угоду про розмінування.

Заньєр також зазначив, що, незважаючи на інцидент, місія ОБСЄ продовжить свою роботу в Україні, але буде з більшою обережністю ставитися до заходів безпеки.

— І в цілому, питання європейської безпеки зараз викликає велике занепокоєння. І в світлі недавнього інциденту я вирішив скоротити своє перебування тут (у Москві) до мінімуму, — додав Генсек ОБСЄ.

Нагадаємо, 23 квітня близько 10 години ранку Міноборони України повідомило про підрив автомобіля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Під час події загинув член наглядової місії — громадянин США. Ще двоє спостерігачів — піддані Чехії та Німеччини — доставлені до лікарні окупованого Луганська з пораненнями.

У Міноборони України заявили, що відповідальність за підрив автомобіля патруля ОБСЄ на Донбасі лежить на проросійських терористах, які не забезпечили розмінування прифронтових районів на підконтрольній їм території.

ФОТО: інтернет

QHA