КИЇВ (QHA) -

Жодна ініціатива щодо розміщення миротворчих місій на Донбасі не повинна відволікати увагу від відповідальності сторін за припинення вогню і виконання зобов'язань, підписаних у Мінську. Про це у Києві сьогодні заявив перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг, передає кореспондент QHA.

— Для реалізації Мінських угод необхідна політична воля. Від цього нікуди не дітися. Це не просто дипломатія. Будь-які ініціативи, які будуть запропоновані з метою підтримки у реалізації цих домовленостей, лише вітаються, але вони не повинні відволікати уваги, і не повинні зміщувати акценти на імплементацію досягнутих домовленостей, — сказав він.

Тому, за словами Хуга, все, що виходить за межі пропозицій, сприйматиметься ОБСЄ як спекуляції.

— В цей час Спеціальна моніторингова місія продовжує виконувати положення свого мандата, який був прийнятий 57 країнами-учасницями ОБСЄ, додав він.

Як повідомлялося раніше 14 вересня на брифінгу у Києві генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер заявив, що ОБСЄ готова до консультацій з ООН у питанні розміщення миротворчої місії на Донбасі. У той же час він наголосів, що в разі прийняття такого рішення Радою Безпеки ООН завдання двох місій мають бути розділені.

Нагадаємо, Росія і Україна розробили різні проекти резолюції ООН про розміщення миротворчої місії на Донбасі. В українському проекті йдеться про те, що Росія не може брати участь у миротворчій місії, а «блакитні каски» повинні бути розміщені по всій зоні конфлікту, включаючи українсько-російський кордон.

Москва запропонувала відправити «блакитні каски» в регіон мінімум на півроку виключно для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ у зоні конфлікту.

QHA