КИЇВ (QHA) -

Інспекційна група США, що складається з семи спостерігачів, протягом тижня проводитиме інспекцію в Україні згідно з розділом Х Віденського документу 2011 року «Регіональні заходи» про заходи щодо зміцнення довіри і безпеки (ВД-2011). Про це повідомляється на сайті Міноборони України з посиланням на Управління верифікації Генерального штабу ЗС України.

До складу інспекційної групи, яка працюватиме в Україні з 4 по 12 червня, увійшли також представники Грузії, Данії та Канади.

— Інспекційна група США прибуває на запрошення української сторони з метою моніторингу військово-політичної ситуації в центральному та південно-східному регіонах України, а також для спостереження за військовою діяльністю Збройних сил та інших силових структур нашої держави з подальшим інформуванням держав-учасниць ОБСЄ щодо перерахованого,  зазначається у джерелі.

Повідомляється, що інспекційна група планує відвідати військові частини та підрозділи ЗСУ в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Крім того, як зазначає Міноборони, включення американською стороною в район інспекції території Автономної Республіки Крим є ще одним свідченням того, що США не визнають анексію Криму Російською Федерацією та підтверджують підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах визнаних міжнародною спільнотою кордонів.

ФОТО: інтернет

QHA