КИЇВ (QHA) -

Новим командувачем сил АТО став генерал-лейтенант Михайло Забродський, командувач десантно-штурмових військ Збройних сил України, повідомив речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко.

За словами Лисенка, Забродський призначений на нову посаду в порядку планової ротації.

Раніше посаду командувача силами АТО займав генерал-лейтенант, перший заступник командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександр Локота.

Довідка: Михайло Забродський — Герой України, учасник АТО з перших днів, брав участь у плануванні операцій сил АТО під час боїв за Слов'янськ і Краматорськ у 2014 році.

Забродський народився у Дніпропетровську, у сім'ї військових. Закінчив Військову інженерно-космічну академію імені А.Ф. Можайського (Санкт-Петербург). Закінчив Коледж командування армії та об'єднаного командування начальників штабів (United States Army Command and General Staff College) у США.

Після закінчення Військової інженерно-космічної академії протягом п'яти років проходив військову службу за контрактом у Російській Федерації. Після повернення до України почав службу в 95-й окремій аеромобільній бригаді.

У 2009 р. Михайло Забродський у званні підполковника був начальником штабу і першим заступником командира 95-ї окремої аеромобільної бригади.

Восени 2009 року він був призначений на посаду командира українського контингенту, що входить до складу українсько-польського миротворчого батальйону (УкрПолбат) у Косово.

Влітку 2014 р. 95-а бригада під його командуванням здійснила рейд у тил противника. За два тижні, виконуючи бойові завдання, бригада Забродського пройшла 470 км від Слов'янська до Маріуполя, потім вздовж російсько-українського кордону, і через Луганськ повернулася до Слов'янська, що є найдовшим рейдом збройного формування в новітній військовій історії.

У березні 2015 р. Михайло Забродський був призначений командувачем Повітряно-десантними військами України.

Джерело: Liga.net

QHA