КИЇВ (QHA) -

Незаконно утримуваних українців з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) вивозять до Російської Федерації. Про це повідомив глава Служби безпеки України (СБУ) Василь Грицак.

Глава СБУ заявив, що багато хто з тих, кого вивозять, вважаються зниклими безвісти.

Українська спецслужба затримала бойовика, коли той намагався перетнути лінію зіткнення на Донбасі.

— Ця людина брала безпосередню участь в утриманні і тортурах полонених, збройному штурмі адмінбудівель у Должанську, зокрема прикордонного загону, конвоювання за вказівкою російських кураторів військовополонених Збройних сил України на територію РФ.

Грицак підкреслив, що на території РФ перебуває десять громадян України, які утримуються незаконно або засуджені, і багато хто з 402-х, які вважаються безвісти зниклими, можуть перебувати у РФ.

QHA повідомляло, що Росія повинна нести відповідальність за дотримання прав людини на тимчасово окупованих територіях України, однак це потрібно довести в суді. Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко заявив, що практично неможливо дотримуватися прав людини в ОРДЛО, оскільки ця територія не контролюється українським урядом.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA