ДОНЕЦЬК (QHA) -

Згідно з розпорядженням Центру територіальних військ ПВО ЗС РФ, в частинах і підрозділах «2-го АК ЛНР» проводиться т.зв. атестація особового складу. В рамках атестації бойовики здають аналізи крові на ВІЛ/СНІД та вживання наркотиків, а також проходять співбесіди з наркологом і психіатром. Разом з тим для уникнення підриву боєздатності підрозділів за командирами залишено право залишати на «військовій службі» бойовиків незалежно від результатів медичних обстежень, повідомляє Дмитро Тимчук.

Він додає, що на території окупованих районів Донбасу фіксується зростання невдоволення громадян, які раніше не проходили військову службу і намагаються працевлаштуватися. Згідно з розпорядженнями ватажків «ДНР» і «ЛНР», в обох утвореннях для працевлаштування необхідно пред'явити наявність позначки про встановлення на «військовий облік» у приписному посвідченні з «військкоматів».

— Однак при зверненні до «військкоматів» зазначеної категорії громадян їм пропонують вступити на «військову службу», а в разі відмови відповідні позначки в документах не ставляться, що робить працевлаштування неможливим,  зазначає Тимчук.

Також Тимчук інформує про виникнення двох нових конфліктів: між керівництвом «ЛНР» і російськими «козаками», а також місцевими бойовиками та прибулими найманцями з Чечні.

Працівниками Державтоінспекції зафіксовано кілька сутичок між сторонами конфлікту (бойовиками та найманцями з Чечні) із застосуванням фізичної сили. Конфлікт виник у результаті витоку інформації про грошову винагороду, яку чеченці будуть отримувати щомісяця, беручи участь у бойових діях. Зокрема обурення місцевих бойовиків викликали чутки, що чеченські найманці будуть отримувати винагороду в межах 80 тис. руб., в той час, як самі місцеві бойовики отримують близько 15 тис. руб.

QHA повідомляло, що самопроголошена влада погрожує городянам заборонити виїзд з окупованого «гетто» через їхні борги з комуналки.

ФОТО: інтернет

QHA