МІНСЬК (QHA) -

Екологічна ситуація на Донбасі залишається вкрай небезпечною і вимагає негайної реакції як з боку місцевої та центральної влади України, так і світової спільноти. Про це написала в Facebook віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську Ірина Геращенко.

— Ми повинні привернути увагу світу до екологічних викликів і проблематики, вимагати доступу міжнародних експертів до всіх підприємств на тимчасово окупованих територіях, які мають небезпечне виробництво і сьогодні рейдерські захоплені окупантами і бойовиками, — написала вона.

Геращенко зазначила, що особливу тривогу викликають затоплені на окупованих територіях шахти, у яких рівень води майже досяг критичного максимуму. При цьому, за її словами, міжнародні партнери готові сприяти в експертизі екологічної ситуації на шахтах, проведенні робіт з відкачування та відновлення, делегувати на місце експертів.

— Але інша сторона не дає доступу експертам — і це може закінчитися дуже серйозною екологічною катастрофою, — підкреслила Геращенко.

Дуже важкою залишається і ситуація з підприємствами поблизу лінії зіткнення, де через постійні обстріли порушений виробничий цикл.

— Українські переговорники в Мінську неодноразово піднімали питання режиму тиші для проведення ремонтних та відновлювальних робіт на підприємствах, розташованих поблизу лінії розмежування. Однак РФ і ОРДЛО не пропонують гарантій і не дають можливості нормально провести ці роботи. Особливо гостро питання стоїть для Торецького фенольного заводу, Авдіївського коксохімічного комбінату, інших стратегічних та інфраструктурних об'єктів, — повідомила віце-спікер.

Окремо вона згадала про Донецьку фільтрувальну станцію, на якій зберігаються тонни рідкого хлору.

— Ми готуємо оцінку наслідків підтоплених і затоплених шахт. І за це обов'язково буде відповідальність окупантів. За кожне знищене українське підприємство, — підсумувала Ірина Геращенко.

На початку травня повідомлялося, що близько 80 джерел питної води на непідконтрольній території Донбасу вже непридатні до використання.

ФОТО: інтернет

QHA