СТОКГОЛЬМ (QHA) -

Сполучені Штати Америки на сьогодні є головним експортером зброї у світі за останні п'ять років. США в останні п'ять років забезпечують 34% усього світового експорту. Головним імпортером озброєння є Індія, її частка — 12% від усього світового експорту за 2013 — 2017 рр. Про це йдеться в даних, оприлюднених Стокгольмським інститутом дослідження проблем миру (SIPRI).

Друге місце серед експортерів зброї займає Росія, її частка становить 22% за останні п'ять років (у порівнянні з 2008 — 2012 рр. російський експорт зброї скоротився на 7,1%). При цьому головним споживачем зброї з РФ є Індія.

На третьому місці серед світових експортерів зброї — Франція.

Україна посідає одинадцяте місце у світі серед експортерів. При цьому основним ринком експорту українських озброєнь залишається Російська Федерація (з урахуванням офіційних договорів, проведених до початку дії заборони на експорт до Росії товарів військового призначення у 2014 році, — ред.).

Нагадаємо, раніше індійське військове командування констатувало відсталість російських військових технологій.

Російський холдинг "Сухой" та індійська Hindustan Aeronautics працюють над створенням винищувача п'ятого покоління з 2007 року. Однак в Індії вважають за доцільне вийти з програми через відсталість російських технологій і нездатність конкурувати з американським F-35.

QHA