КИЇВ (QHA) -

Глава Мін'юсту України Павло Петренко на прес-конференції у Києві назвав імена російських військових, які керували захопленням Криму 2014 року. З-поміж них — міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу, перший заступник міністра оборони РФ Микола Панков, заступник головнокомандувача ВМФ Росії віце-адмірал Олександр Федоренков, заступник командувача Південно-східного військового округу генерал-лейтенант Ігор Турченюк, командувач Чорноморського флоту РФ адмірал Олександр Вітко, начальник берегових військ ЧФ РФ генерал-майор Олександр Остриков.

— Керування всіма діями організацій безпосередньо на території АР Крим, зокрема і проросійських — козаків і самооборонівців, здійснював такий собі Антюфеєв, колишній міністр безпеки Придністровської республіки. А влітку 2014 року він отримав статус віце-прем'єра «ДНР», — повідомив Петренко, передає кореспондент QHA.

За словами міністра юстиції, інформація та прізвища цих людей зібрані і передані до Європейського суду з прав людини.

— Це піде в доказову базу для розгляду першої справи України проти Росії щодо правопорушень у Криму в кримінальному суді, — сказав він.

Як повідомив міністр юстиції, що стосується військових підрозділів Росії, їхніх назв і чисельності, пересування бронетехніки, то щодо них уже зібрані всі докази, а також ідентифіковані всі військові, аж до командирів військових бригад.

Павло Петренко зазначив, що в цьому велика заслуга співробітників Міністерства оборони України, СБУ, військової прокуратури та свідків, які не побоялися і дали свідчення.

QHA