БРЮССЕЛЬ (QHA) -

У НАТО занепокоєні зростанням активності російських підводних човнів у Середземному морі і Атлантичному океані.

Про це заявив глава Північноатлантичного Альянсу Йенс Столтенберг.

— Росія зробила значні інвестиції у флот, зокрема у підводні човни. З 2014 року на воду спустили додаткові 13 субмарин. Активність російських субмарин зараз найвища з часів холодної війни, — зазначив він.

Генеральний секретар НАТО повідомив, що російські субмарини активні в Атлантиці і підходять "близько до берегів" держав-членів Альянсу.

— Ми — трансатлантичний альянс і з цієї причини ми повинні мати можливість транспортувати війська та обладнання через океан. Для цього нам потрібні безпечні морські шляхи, — сказав Столтенберг.

У НАТО планують створити командний штаб, який відповідатиме за діяльність Альянсу в Атлантиці, а також за логістику в Європі, і повинен гарантувати транспортування персоналу та матеріалів у разі ескалації конфлікту з Росією. Ухвалити рішення про організацію та розташування структур повинні у 2018 році.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що головним сценарієм проведених Росією навчань "Захід — 2017" була не антитерористична операція або національна оборона, а проведення повномасштабної війни проти НАТО у Європі.

Джерело: FAZ

QHA