КИЇВ (QHA) -

НАТО може підтримати ідею створення окремої міжнародного майданчика для переговорів з деокупації Криму в контексті безпеки країн Чорноморського регіону. Про це у коментарі кореспонденту QHA розповів глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров за підсумками зустрічі із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

— Росія перетворює Крим на військовий плацдарм на південному фланзі НАТО. Це вже для всіх очевидно. З території Криму вона загрожує Болгарії, Румунії, Туреччині  як мінімум вже трьом країнам НАТО,  пояснив Чубаров.

За її словами, Росія продовжує поставляти на півострів сучасні зенітно-ракетні комплекси.

Обговорення нових викликів у Чорноморському басейні у зв'язку з окупацією Криму могло б перетворитися на міжнародний майданчик з питань деокупації Криму, наголосив глава Меджлісу.

У березні російські військові розгорнули на півострові береговий комплекс радіоелектронної боротьби «Мурманськ-БТ» для контролю кораблів НАТО у Середземному морі.

У грудні минулого року стало відомо, що Росія переозброїла один із зенітно-ракетних полків у анексованому Криму. Полк оснащений системою протиповітряної оборони С-400 «Тріумф», яка перекриває вже існуючу систему протиповітряної оборони на півдні РФ на сотні кілометрів.

Кореспондент Reuters, який побував в окупованому Криму влітку 2016 року, описав, як Росія відновлює на півострові військові бази часів Радянського Союзу і будує нові.

У розслідуванні повідомляється про реконструкцію ракетних бункерів уздовж Південного узбережжя Криму, побудованих під час холодної війни для захисту від атаки з моря, під назвою «Об'єкт 100». Раніше туристи могли відвідати їх, заплативши 50 доларів. Але після захоплення Криму Росією в лісі навколо бункерів з'явилися написи, які застерігають від входження у «заборонену зону Міністерства оборони Росії».

ФОТО: Reuters

QHA