КИЇВ (QHA) -

Наступний обмін полоненими на Донбасі може пройти швидше, ніж той, який відбувся 27 грудня. Про це повідомив представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига.

Він зазначив, що вже зроблено «багато політичних заяв, як на рівні «нормандської четвірки», так і на рівні президентів».

— Ми почули також відповідні заяви від Медведчука, який озвучив певні формули. Тут є дві позиції: обмін може бути проведено простіше, тому що вже є відпрацьовані механізми верифікації і впевненість у тому, що люди не хочуть, наприклад, бути переміщені на непідконтрольну територію, — зазначив він.

Чаплига додав, що після ухвалення рішення про проведення обміну полоненими, процедура пройде швидше.

— Тепер йдеться тільки про політичне рішення щодо того, коли і за якою формулою це робити (обмін), і, у разі прийняття такого рішення, далі буде все швидше, ніж минулого разу, — сказав він.

QHA повідомляло, що Україна розпочала перемовини з приводу звільнення решти заручників з території ОРДЛО. Бойовики підтвердили інформацію про перебування в них у полоні більше 20 українців.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув в аеропорт "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

Джерело: 5 канал

QHA