КИЇВ (QHA) -

У четвер, 29 червня, на київському заводі «Кузня на Рибальському» в урочистій обстановці був спущений на воду малий артилерійський броньований катер типу «Гюрза-М», повідомила прес-служба Генштабу ЗСУ.

Характерно, що ця подія відбулася напередодні Дня Військово-морських сил України, який святкується в першу неділю липня (2017 року — 2 липня).

Поповнення катерного складу флоту зміцнить обороноздатність нашої держави і посилить захист країни з морського напрямку, зазначив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко під час урочистого спуску катера на воду.

Згідно з флотською традицією, об нове судно, яке спускають на воду, повинні розбити пляшку з шампанським, і це обов'язково повинна зробити жінка, яка потім і стає хрещеною матір'ю корабля. Хрещеною матір'ю «Гюрза-М» стала народна артистка України, переможниця «Євробачення-2004» співачка Руслана.

До слова, катер «Гюрза-М» повністю броньований, має на озброєнні гармату, кулемет і ракетні комплекси. Він призначений для несення бойової вахти у прибережній морській смузі, патрулювання, охорони водних рубежів, боротьби з малорозмірними судами супротивника, захисту берегових стаціонарних і плавучих об'єктів і споруд.

Крім того, катер сприяє десантним і прикордонним групам, і забезпечує безпеку мореплавства. Це судно дуже стане у пригоді ВМС ЗСУ на південних рубежах України, де бурхливу діяльність імітують кораблі окупаційних військ ЧФ РФ.

Нагадаємо, створені 1991 року Військово-морські сили України є видом Збройних Сил України, який призначений для захисту суверенітету і державних інтересів України на морі, розгрому угруповань ВМС противника у певних військово-морських зонах самостійно та у взаємодії з іншими видами ЗСУ, а також для сприяння Сухопутним військам Збройних Сил України на приморському напрямку.

До їхнього складу входять надводні та підводні сили; морська авіація; берегові ракетні війська, морська піхота, частини та підрозділи спеціальних військ. До завдань Військово-морських сил України належать: стримування, локалізація та нейтралізація збройних конфліктів, а за необхідності — відсіч військовій агресії з моря; підтримка стабільності в Чорноморському регіоні у рамках міжнародного проекту Blackseafor, участь у боротьбі проти міжнародного і внутрішнього тероризму та піратства, перешкоджання незаконному транспортуванню зброї та наркотиків морським шляхом, участь у миротворчих і гуманітарних операціях.

ФОТО: інтернет, сторінки ФБ Генерального штабу ЗСУ

QHA