КИЇВ (QHA) -

2 березня на нейтральній смузі українсько-російського державного кордону в районі пункту пропуску «Гоптівка» (Харківська область) відбувся обмін затриманими між Україною та РФ.

Росія передала Україні українських прикордонників Богдана Марцоня та Ігоря Дзюбака, викрадених у жовтні спецслужбами поблизу державного кордону в Сумській області.

Натомість, Україна передала Російській Федерації затриманих влітку 2017 року в Херсонській області прикордонників ФСБ Володимира Кузнєцова і Аскара Кулуба.

Нагадаємо, представник України в гуманітарній підгрупі контактної групи у Мінську, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що вже 2 березня можуть бути звільнені двоє українців, яких незаконно утримують в російських в'язницях.

QHA повідомляло, що 3 жовтня під час моніторингу ділянки державного кордону зникли без вісти два офіцера прикордонної служби «Зноб — Новгородське» Сумського прикордонного загону.

За оперативною інформацією, в РФ відносно українських прикордонників відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: незаконний перетин кордону і злісна непокора працівникам правоохоронного органу. Постанова суду — два місяці під вартою.

Джерело: Радіо Свобода

ФОТО: Facebook Петро Порошенко

QHA