ОДЕСА (QHA) -

В Одесі з-під варти в залі суду звільнили громадянина Російської Федерації Євгена Мефедова, підозрюваного в організації масових заворушень 2 травня 2014 року в Одесі, і готують його для обміну. Про це повідомила керівник прес-служби прокуратури Одеської області Інна Верба в ефірі українського телеканалу.

— Учора, 14 грудня, він був звільнений в залі суду, тобто скасовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Відразу співробітниками правоохоронних органів забезпечена йому запобіжна охорона. Зараз вже готуються до обміну. У мене вже немає інформації про те, що він перебуває в Одесі,  зазначила вона.

Верба додала, що подробиці і дату обміну вона називати не може.

Можу сказати, що в цілому за кілька днів це вже вісім людей, які є підозрюваними і обвинуваченими у ряді кримінальних проваджень злочини проти національної безпеки, територіальної цілісності, громадської безпеки були в такому ж порядку звільнені з-під варти в залі суду.

Всіх їх обміняють на українських військовополонених та інших осіб, які незаконно перебувають на території Донбасу.

Верба заявила, що «прокуратура, поліція, Служба безпеки Одеської області вживають усіх заходів, щоб якомога більше наших українських громадян поверталися з незаконного утримання».

QHA повідомляло, що обмін полоненими між українською стороною і терористичними угрупованнями «Л/ДНР» на Донбасі має відбутися до 25 грудня. За інформацією російських ЗМІ, близько 30 затриманих не хочуть повернення на окупований Донбас. Оскільки на Донбасі сумніваються у рішенні бранців не повертатися, до них пропонують відправити незалежних експертів для того, щоб упевнитися в їхніх намірах.

Нагадаємо, що 18 вересня у Чорноморську суд виправдав 20 активістів Антимайдану, які звинувачувалися в організації масових заворушень 2 травня 2014 року в Одесі. Судді заявили, що обвинувачені не організовували масові заворушення на Грецькій площі.

Долженкова і Мефедова затримали відразу після винесення виправдувального вироку і оголосили про нову підозру — за частиною 2 ст. 110 КК України (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Джерело: 112 Україна

QHA