КИЇВ (QHA) -

Капеланів від Української православної церкви Московського патріархату на лінії АТО немає, хоча жодних обмежень щодо цієї конфесії не вводилося.

Про це QHA розповів старший офіцер відділу взаємодії з капеланами Центру морально-психологічного забезпечення ЗСУ Олександр Ковтач, відповідаючи на запитання — яким чином відбувається співпраця з Українською православною церквою Московського патріархату, зважаючи на те, що Росія є агресором стосовно України.

За словами Олександра Ковтача, жодних обмежень на залучення капеланів від УПЦ МП не вводилося сама конфесія не висловлювала побажань направити своїх представників до такого служіння. Водночас і від бойових частин не надходило запитів направити до них капеланів саме від УПЦ МП.  

— Жодних обмежень не вводилося, але зазначена конфесія не зверталася до керівництва ЗСУ щодо проведення душпастирської опіки серед особового складу цього року. Командири частин також не зверталися з порушеного питання. Хоча військові священики зазначеної  вони працюють, є призначені на посади і працюють у шпиталях. На лінії АТО їх немає, — зазначив Ковтач.

Олександр Ковтач розповів, яким чином відбиралися капелани для служіння у частинах в зоні бойових дій на сході України зараз їх 56 осіб, хоча надалі кількість зростатиме (на сьогодні передбачено 66 штатних посад). Наразі військовий священик-капелан  це посада працівника ЗСУ, військових священиків з військовим званням у ЗСУ немає.

— В кожній військовій частині, в якій була введена посада військовий священик-капелан, було проведено анонімне опитування якої конфесії частина бажає собі священослужителя. За результатами опитування командири військових частин направили нам протоколи. У свою чергу ці протоколи були спрямовані до релігійних конфесій, які затребували командири частин; релігійні організації підібрали кандидатури; підібрані кандидатури пройшли перевірку в СБУ і були призначені на посаду.

Олександр Ковтач також повідомив, що з 20 листопада по 2 грудня на базі Національної академії сухопутних військ у Львові були проведені навчання військових священиків-капеланів, де вони пройшли підготовку відповідно до своєї посади. Капеланів навчали азам тактичної медицини, саперства, загальним навичкам поводження зі зброєю.

Раніше повідомлялося, що у Національній гвардії України було заборонено приймати на капеланськку службу священиків УПЦ Московського патріархату. Однак згодом НГУ спростувало цю інформацію, зазначивши, що діяльність священиків УПЦ МП на капеланській службі не заборонена, однак на територію військових частин можуть бути недопущені священики релігійних організацій, центри яких розташовані на території країни-агресора.

QHA