КИЇВ (QHA) -

Військовослужбовці на фронті з позитивом сприймають законодавче визначення конфлікту на сході України як російсько-української війни, а Росії — як агресора.

Про це повідомив начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України генерал-майор Олег Грунтковський на брифінгу, відповідаючи на запитання агетства QHA  про те, чи доноситься до особового складу на передовій те, що відбуваються такі зміни у законодавстві, і який відгук вони знаходять у вояків.

За словами Олега Грунтковського, відповідні служби щодня готують електронні вісники про події в країні, які доносяться до особового складу через інтернет або особисто. І в них зокрема відображені законодавчі новації, які безпосередньо стосуються ЗСУ у зоні конфлікту.

— Ті зміни у законодавстві, які зараз відбулися, звичайно, вони не могли залишитися непоміченими. Ми доводимо до особового складу що зараз відбуваються такі зміни у законодавстві, про які вже говорилося майже півроку. Ми доводимо, що на законодавчому рівні Росія визнається агресором, яка веде збройну боротьбу з українським народом. Закони, які прийняті і які будуть прийняті  ми їх будемо виконувати, — додав Грунтковський.

Олег Грунтковський наголосив, що дуже важливо для військових, коли чітко у законодавстві визначено хто твій ворог і який характер конфлікту, коли чітко визначено, що це не АТО, а зовнішня агресія з боку Росії. Точність формулювань з морально-психологічної точки зору полегшує і роботу командирів з військовослужбовцями, і виконання бойових завдань.

— Сприймає (українське військо в зоні АТО) адекватно, нормально, з позитивом. Є питання, які пов'язані з діяльністю керівного складу  командири підрозділу, відділення, роти, батальйону, взводу. Коли в нього на законодавчому рівні чітко визначений ворог і він веде війну з чітко визначеним (зовнішнім) ворогом звичайно, це позитив. Коли він веде війну із сепаратистами чи колаборционістами чи ще з кимось то це зовсім інше, — повідомив генерал-майор.

Нагадаємо, з 10 жовтня набув чинності закон «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей». Закон набув чинності після публікації у парламентській газеті «Голос України». Раніше заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко в ефірі одного з українських телеканалів заявила, що до законопроекту про реінтеграцію окупованих територій будуть внесені правки, зокрема щодо деокупації Криму.

Президент Украиїни Петро Порошенко 7 жовтня підписав закон про особливий статус Донбасу.

Законопроек «Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей» визнає Росію агресором, а дії України визначаються вже не як антитерористична операція, а як самооборона держави.

QHA