КИЇВ (QHA) -

Добропільський суд Донецької області засудив до довічного ув'язнення раніше судимого жителя Донецька, бойовики терористичного угруповання «ДНР». Про це повідомили у прес-службі прокуратури Дніпропетровської області, яка здійснювала процесуальне керівництво у справі.

Слідство встановило, що у грудні 2014 року під час виконання диверсійно-розвідувальних завдань у Донецькій області чоловік зайшов до приватного будинку і змусив господаря будинку віддати йому автомобіль, після чого застрелив його і його дружину. Однак автомобіль він кинув під час зіткнення з українськими військовими підрозділами.

— Повертаючись на територію, підконтрольну так званій «ДНР», обвинувачений зустрів патруль Державної прикордонної служби України. Під час перевірки документів підсудний скоїв чотири постріли в голову прикордонника з пістолета Макарова, зазначили у прес-службі.

Крім цього, підсудний незаконно зберігав 5 пістолетів Макарова, більше 32 патронів і близько 10 гранат різного типу.

Бойовика затримали у січні 2015 року.

Суд визнав його винним у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст.115, ч.2 ст.15, ст.348, ч.1 ст.258-3, ч.3 ст.289 та ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України (умисне вбивство; закінчений замах на вбивство військовослужбовця у зв'язку із виконанням ним обов'язків по охороні громадського порядку і державного кордону; створення терористичної організації; незаконне заволодіння транспортним засобом; незаконне придбання, носіння, зберігання і передача вогнепальної зброї і бойових припасів без передбаченого законом дозволу).

QHA повідомляло, що бойовики «ДНР» у населеному пункті Водяне (Донецька область) у зоні проведення АТО обстріляли будинки мирних жителів. Українська сторона СЦКК викрила бойовиків у використанні мінометів калібру 82 міліметри, заборонених Мінськими домовленостями. Ніхто з цивільного населення не постраждав.

QHA