КИЇВ (QHA) -

З 22 по 23 січня співробітники місії СММ ОБСЄ зафіксували на Донбасі більше 60 вибухів. Про це повідомляється у звіті організації.

— У Донецькій області місія констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом (зафіксувавши, зокрема, 65 вибухів проти близько 280 відповідно), — йдеться у повідомленні.

У Луганській області СММ зафіксувала один випадок порушення режиму тиші.

— У Луганській області місія зафіксувала одне порушення режиму припинення вогню (вибух), якщо порівнювати з попереднім звітним періодом, коли було зафіксовано приблизно 230 вибухів.

Крім цього, СММ ОБСЄ відвідала постійне місце зберігання озброєння у непідконтрольних Україні районах Донецької області, яке розміщене за кордоном відведення ліній. Співробітники місії відзначили, що на місці відсутні 10 танків (п'ять Т-64 і п'ять Т-72), 9 мінометів і 15 протитанкових гармат (МТ-12).

— СММ зафіксувала бойові броньовані машини у межах зони безпеки. На східній околиці підконтрольного уряду Маріуполя члени патруля місії бачили бойову машину піхоти (БМП-2). У непідконтрольному уряду Донецьку спостерігачі помітили БТР-80.

QHA повідомляло, що 20 січня поблизу села Саханка бойовик терористичної «ДНР» у стані алкогольного сп'яніння зупинив свій автомобіль біля спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і почав викрикувати на їхню адресу грубі образи. У звіті СММ відзначили, що тільки за 20 хвилин бойовик пред'явив команді «ідентифікаційну картку «ДНР» і заявив, що він росіянин і що «СММ тут не раді».

QHA