ДОНЕЦЬК (QHA) -

На території, захопленій так званою «ДНР», патруль місії не пропустили до с. Олександрівське (кол. Рози Люксембург). Озброєний чоловік заявив патрулю, що в районі проводяться «навчання», сказано у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі про події, з якими стикаються її співробітники у процесі патрулювання.

Як повідомляють спостерігачі, їм довелося від'їхати від блокпосту, а через 10 хвилин під'їхали двоє озброєних чоловіків і наказали переміститися ще далі. Тих, хто віддавав накази патрулю, місія ОБСЄ описує так: «Чорно-білий шеврон на плечі із зображенням черепа і схрещених кісток, напис «Добровольчий підрозділ генерала Бакланова», мова спілкування — невідома, але відрізняється від російського та української».

Шеврон «Генерала Бакланова»

Через 15 хвилин СММ мала інцидент з мікроавтобусами, в яких знаходилося не менше п'яти озброєних осіб. Водії транспортних засобів заблокували проїзд патрулю, а бойовик з мікроавтобуса сфотографували автомобілі і членів місії.

За словами місії, через 20 хвилин ще один транспортний засіб із позначкою «Міліція» під'їхав до спостерігачів СММ. Озброєний чоловік попросив показати план патрулювання. Спостерігачі відмовилися виконати цю вимогу і пояснили положення мандата місії. Після цього озброєний чоловік зробив телефонний дзвінок і, сказавши, що члени патруля СММ «вільні», в «міліцейській» машині супроводжував їх до підконтрольного «ДНР» Новоазовська.

Довідка: Генерал Бакланов — російський генерал, «герой» придушення опору під час Кавказької війни (1817 — 1864), під час якої Російська Імперія проводила військові дії, пов'язані з приєднанням гірських районів Північного Кавказу до Росії.

ФОТО: інтернет

QHA