МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Режим припинення вогню має бути встановлений на Донбасі в ніч на суботу. На засіданні 20 грудня Тристороння контактна група (ТКГ) наголосила на необхідності забезпечення миру і спокою у зв'язку із прийдешніми різдвяними і новорічними святами і підтвердила прихильність сторін дотримання режиму припинення вогню на Донбасі з 00:00 за київським часом 23 грудня 2017 року.

За даними росіян, збройні угруповання терористичних «ДНР» і «ЛНР» висловили готовність забезпечити дотримання режиму припинення вогню на лінії зіткнення на Донбасі з 23 грудня.

Збройні сили України готові до дотримання режиму припинення вогню з 00:00 суботи, 23 грудня, проте в разі загрози життю населенню або особовому складу військові підрозділи готові застосувати зброю у відповідь.

— Збройні сили України готові до встановлення і дотримання режиму припинення вогню з 23 грудня 2017 року, повідомила українська сторона Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) на сторінці у Facebook прес-центру штабу АТО. У той же час, виключно у разі загрози життю і здоров'ю місцевого населення, особовому складу підрозділів ЗС України в зоні АТО, проведення провокаційних дій незаконними збройними формуваннями ОРЛО і ОРДО, спроб зміни лінії розмежування, Збройні сили України в будь-який момент готові застосувати зброю у відповідь, сказано у повідомленні.

QHA повідомляло, що в СММ ОБСЄ в Україні розраховують, що новорічне перемир'я в зоні проведення АТО, початок якого очікується 23 грудня, встановить «період відносного спокою».

QHA