КИЇВ (QHA) -

26 жовтня у Чернігівській області пройшло тренування, під час якого були відпрацьовані заходи на випадок надзвичайної події на складах боєприпасів.

Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Тренування провели для органів управління і сил єдиної державної системи цивільного захисту області Ічнянського та Прилуцького районів.

Перед початком тренування голова ДСНС Микола Чечоткін нагадав про пожежі, які сталися на складах боєприпасів у Сватовому, Балаклії та Калинівці.

— Сьогодні наша головна мета — перевірити дієвість спланованих заходів і надати практику керівному складу на відповідній території щодо ефективних дій у разі виникнення загрози, — зазначив він.

В ході тренування були відпрацьовані заходи на випадок пожежі на технічній території зберігання ракетно-артилерійських боєприпасів військової частини (населений пункт Дружба, Ічнянський район).

Нагадаємо, біля міста Калинівки Вінницької області 26 вересня сталася пожежа на складі боєприпасів. Через детонацію снарядів довелося евакуювати близько 30 тис. жителів прилеглих сіл.

Після чого в ході розмінування після вибухів на складах боєприпасів були виявлені близько тисячі вибухонебезпечних предметів.

В ході засідання військового кабінету щодо ситуації в Калинівці президент Порошенко заявив, що стратегічні об'єкти повинні бути захищені, а винні у вибухах на військових складах — притягнуті до відповідальності.

У Балаклії (Харківська область) 23 березня на декількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння (танкові та артилерійські снаряди 125 і 152 мм) стався вибух і виникла пожежа, яка спричинила детонацію боєприпасів. У результаті пошкоджені 243 житлових і нежитлових будівель.

Подібна ситуація сталася ще і в місті Сватове (Луганська область). 29 жовтня 2015 року близько19:30 на складах зі зброєю виникла пожежа, до гасіння якої відразу пожежники не змогли приступити через вибухи боєприпасів.

ФОТО: ДСНС

QHA