КИЇВ (QHA) -

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, яка курує з боку України процес у справі про збитий над Донбасом у 2014 році МН17, вважає, що в цій справі можливе тільки заочне засудження. Про це Зеркаль заявила в інтерв'ю «Громадському».

За її словами, Нідерланди будуть вносити спеціальні правки в своє законодавство, щоб зробити таке засудження можливим.

— Для того, щоб зробити це можливим (заочне засудження. — Ред.), разом з подачею на ратифікацію цієї угоди, вони (уряд Нідерландів. — Ред.) будуть подавати зміни в свої кримінальний та кримінально-процесуальний кодекси. В угоді прописано, що це буде голландське право, і рішення буде виносити голландський суд.

Заступник міністра підкреслила, що заочне засудження представляється єдиним варіантом.

— Це кримінальне судочинство. Судді повинні будуть приймати ці докази з усіма експертизами. Треба не просто намалювати всю картинку, як це робить Bellingcat, а мати експертизи всіх голосів з підтвердженням, кому вони належать.

Треба мати свідчення людей, які були на місцевості, їх потрібно не тільки опитати, треба домогтися їх показань у судовому процесі. Треба вибудувати слідство і, крім того, довести це до логічного завершення. Прокуратура Нідерландів дуже вимоглива. На кожному етапі вони повинні бути впевнені, що суд прийме до розгляду всю доказову базу, яка у них є.

Зеркаль додала, що родичі жертв катастрофи МН17 хотіли б приїхати на місце катастрофи літака.

— Також родичі дуже хотіли б побачити місце трагедії, а зараз воно знаходиться на непідконтрольній Україні території. Тут ми в ситуації, коли дуже хотіли б допомогти, але, незважаючи на всі оборонні ризики, досі не можемо цього зробити.

Нагадаємо, 17 липня виповнилося три роки з дня катастрофи над Донбасом авіалайнера «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17. Висновки офіційного міжнародного розслідування однозначні: пасажирський лайнер збили з установки ППО «Бук» з підконтрольної бойовикам території. Російська сторона заперечує свою причетність до трагедії. У результаті катастрофи загинули всі, хто знаходився на борту 298 особи — 283 пасажира і 15 членів екіпажу.

ФОТО: інтернет

QHA