КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує постійні провокації, тиск і погрози проросійських бойовиків на спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України. Про це сказано в заяві на сайті відомства.

— Значну стурбованість викликав останній напад на патруль спостерігачів СММ 20 червня ц.р. у м. Ясинувата. Згідно оперативному звіту СММ ОБСЄ, озброєні автоматами бойовики у військовій формі і балаклавах вели вогонь у напрямку автомобілів патруля, намагалися увірватися в автомобіль, погрожували спостерігачам зброєю, розбили прикладом скло автомобіля.

МЗС зазначає, що розглядає цей напад як посилення курсу РФ і контрольованих нею незаконних збройних формувань на залякування спостерігачів ОБСЄ, обмеження їх доступу до неконтрольованих територій, перешкоджання реалізації мандата СММ.

У зовнішньополітичному відомстві України зажадали від Росії виконувати свої зобов'язання в рамках міжнародного права і Мінських домовленостей, припинити провокації проти спостерігачів ОБСЄ і гарантувати їх безпеку, забезпечити повну свободу пересування та безперешкодний доступ СММ до всієї окупованої території окремих районів Донецької та Луганської областей, у тому числі і до тимчасово неконтрольованої України ділянці російсько-українського кордону.

Нагадаємо, вчора Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі повідомила, що озброєні члени «ДНР» вчинили напад на спостерігачів.

У свою чергу спецслужби терористичної організації «Донецька народна республіка» назвали цей напад нібито спланованою акцією з метою дискредитації так званого керівництва «ДНР», а пізніше повідомили про затримання озброєних людей, які вчора напали на патруль СММ ОБСЄ в Ясинуватій.

ФОТО: інтернет

QHA