КИЇВ (QHA) -

Українці, які зараз перебувають в Ірані, повинні бути уважними, уникати місць масового скупчення людей і бути готовими до перевірки документів.

Про це повідомляється в рекомендаціях Консульської служби МЗС України.

— У зв'язку із поширенням протестних акцій в Ісламській Республіці Іран (міста Мешхед, Тегеран, Керманшах, Кум, Шираз, Тебріз, Решт, Ісфаган, Хамадан, Сарі, Кучан, Сабзевар, Хорамабад, Ахваз) МЗС рекомендує громадянам України виявляти підвищену пильність і обачність, уникати місць масового скупчення людей, мітингів, маніфестацій та місць релігійного культу, чітко виконувати всі законні вимоги і рекомендації сил безпеки і місцевої влади, бути готовими до перевірки документів та особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, що посвідчують особу, відстежувати інформацію щодо заходів безпеки в місцях перебування, сказано у повідомленні.

У разі потрапляння в надзвичайні ситуації МЗС рекомендує співвітчизникам невідкладно звертатися до Посольства України в Ірані за номерами телефонів +9821 22397195; +98912 8436681, адреса електронної пошти: emb_ir@mfa.gov.ua, vitalii.zaianchkovskyi@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта cons_or@mfa.gov .ua.

Нагадаємо, кількість загиблих в Ірані зросла до 20 осіб.

Раніше повідомлялося, що влада ісламської республіки прийняла рішення заблокувати месенджер Telegram і фотосервіс Instagram з метою обмеження комунікації між протестувальниками. Уряд Ірану називає вжиті заходи тимчасовими і необхідними для того, «щоб забезпечити спокій і безпеку в суспільстві».

Протести в Ірані почалися минулого тижня. Центром демонстрацій стало велике місто Мешхед — один з релігійних центрів країни. Протягом короткого часу протести охопили багато інших міст Ірану, зокрема і Тегеран — столицю країни.

Якщо спершу протестувальники висували лише соціальні вимоги, то незабаром вони почали вимагати політичних змін в країні — відставки президента і навіть глави держави, духовного лідера Ісламської республіки Іран Алі Хаменеї.

Як писало QHA, раніше віце-президент Ірану Есхак Джахангірі звинуватив консервативні кола у підбурюванні до протестів. На його думку, вони використовують економічні проблеми в країні, щоб підірвати політику реформ, яку проводить президент Хасан Рухані. Цим, на думку Джахангірі, пояснюються гасла і плакати демонстрантів «Геть Рухані!» та «Смерть диктатору!».

QHA