НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Держави-члени Організації Об'єднаних Націй (ООН) в понеділок, 23 жовтня, на конференції країн-донорів у Женеві домовилися виділити 340 мільйонів євро на допомогу мусульманам-рохінджа, що знайшли притулок у Бангладеш. Ця сума, як стверджують в ООН, може збільшитися. Крім того, наступного року пройде ще одна конференція донорів, якщо цих грошей буде недостатньо.

За останніми даними, в період з кінця серпня з М'янми в сусідній Бангладеш втекло 582 тисячі мусульман-рохінджа. Більше половини біженців — діти. В ООН очікують, що відтік мусульман із М'янми продовжиться, і кількість біженців незабаром перевищить один мільйон осіб. Про це на конференції повідомив генеральний директор Міжнародної організації з міграції (IOM) Вільям Лейсі Свінг.

За підрахунками ООН, для того, щоб до лютого 2018 року забезпечити людей продуктами харчування, водою, медикаментами та іншими необхідними речами, необхідно не менше 430 мільярдів євро.

Уряд М'янми вже багато місяців проводить силову операцію проти рохінджа, яких в країні називають "бенгальськими терористами". У М'янмі проживає понад один мільйон мусульман-рохінджа. Протягом багатьох десятиліть вони піддаються дискримінації в країні, де більшість населення становлять буддисти. Чимало рохінджа не мають паспортів і не вважаються громадянами країни.

QHA повідомляло, що в США конгресмени звернулися до держсекретаря Тіллерсона із закликом ввести санкції проти осіб, відповідальних за утиск мусульман-рохінджа.

Джерело: Deutsche Welle

QHA