КИЇВ (QHA) -

Українська сторона дякує уряду США за постійний моніторинг ситуації, допомогу і підтримку, яка робить Збройні сили України сильнішими.

Відповідну заяву зробив глава Генерального штабу, головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко під час протокольної зустрічі з т.в.о. заступника помічника міністра оборони США з міжнародної безпеки Лаурою Купер, сказано на сайті Міноборони.

— З початку 2014 року американською стороною передано матеріально-технічної допомоги та витрачено на підготовку ЗС України більше $ 600 млн. У рамках діяльності тільки Об'єднаної багатонаціональної групи з підготовки підготовлені сім батальйонів ЗСУ, зараз йде підготовка ще одного батальйону. У цілому на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки з 2015 року пройшли навчання з американськими фахівцями майже чотири тисячі військовослужбовців ЗС України та 104 інструктора.

Муженко також розповів про те, що американські радники з Групи з питань доктрини і військової освіти допомагають привести документи підготовки та всебічного забезпечення Збройних сил України у відповідність зі стандартами НАТО.

Під час зустрічі сторони обговорили подальші шляхи практичної реалізації двостороннього військового співробітництва — зокрема, питання діяльності Об'єднаного багатонаціонального координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування (МООК), розвитку професійного сержантського корпусу, системи логістичного та медичного забезпечення.

Лаура Купер запевнила українських військових у подальшій підтримці Збройних сил України і висловила надію на продовження плідної співпраці.

Генерал Муженко також зазначив:

— Черговим підтвердженням уваги уряду США до ситуації в Україні є призначення і що візит до України спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера. Упевнений, таке кадрове рішення надасть додаткового імпульсу мирному врегулюванню подій на сході України.

Як повідомляло QHA, 23 липня зону бойових дій відвідала делегація Держдепу США на чолі зі Спеціальним представником Державного департаменту з мирного врегулювання на Донбасі Куртом Волкером.

ФОТО: інтернет

QHA