КИЇВ (QHA) -

Три мотострілкові дивізії, які Росія розгорнула поблизу українського кордону, призначені не для оборони, а для наступальних дій.

Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко.

— Організаційно-штатна структура, озброєння і військова техніка, яка надходить на їх комплектування, свідчать про те, що ці російські дивізії за своєю суттю є ударними і призначені для ведення наступальних дій. Навіть у штатній назві є поняття «ударні», що відрізняє їх від інших дивізій і підкреслює особливе призначення.

Муженко також додав, що найменування нових частин обрані з розрахунком психологічного тиску на Україну. Так, 144-а Вінницька стрілецька дивізія, яка зараз дислокована у Смоленську, у серпні 1944 року штурмувала місто Вінницю.

— Привласнюючи новоствореним дивізіям такі найменування, Російська Федерація намагається здійснити морально-психологічний тиск як на Україну, так і на європейську спільноту, а також демонструє свої далекосяжні наміри.

Як повідомляло QHA, раніше Муженко заявив, що РФ прискореними темпами мілітаризує Крим: за час окупації півострова на ньому вдвічі збільшене угруповання військ і вп’ятеро — кількість озброєнь.

ФОТО: інтернет

QHA