КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 22 лютого, глава Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що АТО на Донбасі рухається до свого завершення. Про це він розповів в інтерв'ю радіо "Свобода".

За словами глави Генштабу, переформатування операції проходить у рамках закону, який 20 лютого був підписаний президентом Петром Порошенко.

— Воно (переформатування – ред.) систематизує задіяння ЗСУ для виконання тих завдань, які вони виконували в АТО, і змінить формат основної операції. Буде завершено АТО, і ми перейдемо до операції Об'єднаних сил, — пояснив Муженко.

Новий формат передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість певних сил і засобів військового керівництва, створення об'єднаного оперативного штабу як основного органу управління операцією на території Донецької та Луганської областей.

Муженко зазначає, що це дозволить систематизувати залучення підрозділів Збройних Сил України та інших складових сектору безпеки і "більш ефективно у рамках правового поля застосовувати ЗСУ".

Муженко зазначив, що керувати штабом Об'єднаних сил буде "людина з бойовим досвідом" і в генштабі вже є декілька кандидатур на цю посаду.

Нагадаємо, раніше Муженко заявив, що українська армія не планує форсувати Волгу.

QHA