КИШИНІВ (QHA) -

Про рішення президента покарати військових, які візьмуть участь у навчаннях на території України, повідомив прес-секретар молдавського президента Іон Чебан. За його словами, Додон наказав контролювати ситуацію у Національній армії і проводити перевірки військових частин.

— Щоб вивчити ситуацію, з'ясувати, хто з військових присутній, а хто відсутній, і прийняти рішення відповідно до законодавства, аж до пониження відповідальних осіб у званнях, пояснив Чебан.

Контингент Національної армії, що складається з 57 військових, бере участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017 Україні, незважаючи на заборону президента Молдови.

Указ про візит уряд схвалив напередодні. Але президент Ігор Додон призупинив рішення влади про участь молдавських військових у навчаннях відразу після того, як воно було опубліковане у спеціальному випуску Офіційного монітора. Прем'єр-міністр Павло Філіп стверджує, що президент безпідставно вводить табу на навчання молдавському контингенту в Україні.

Варто зазначити, прес-секретар Додона вважає, що участь молдавських військових у навчаннях на території нашої країни порушує Конституцію та інші закони Молдови.

QHA