КИЇВ (QHA) -

5 березня на непідконтрольній уряду України території Донецької області чоловік у військовій формі погрожував спостерігачам СММ ОБСЄ на Донбасі, йдеться у повідомленні місії.

Інцидент стався після полудня в Козацькому (на непідконтрольній Києву території, у 36 кілометрах на північний схід від Маріуполя), коли патруль у складі шести чоловік на двох автомобілях їхав із заходу на схід.

— Біля контрольного пункту бойовиків спостерігачі побачили чоловіка у військовій формі з автоматом, з якого він цілився у перший автомобіль конвою. Спостерігачі заявляють, що зупинилися, а водій авто прочинив двері і попросив невідомого опустити зброю і покликати свого керівника, але він вилаявся і сказав: «Їдьте негайно, якщо ви наблизитеся, я стрілятиму», — йдеться у повідомленні.

Спостерігачі поїхали і повернулися на свою базу в Маріуполі. При цьому, як заявляють в ОБСЄ, бойовик продовжував цілитися в автомобіль спостерігачів.

Нагадаємо, спостерігачі СММ ОБСЄ на Донбасі здійснюють моніторинг дотримання режиму припинення вогню сторонами конфлікту.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні неодноразово заявляла про перешкоджання своїй роботі у зоні конфлікту на сході України.

Раніше повідомлялося, що патруль СММ ОБСЄ побачив поблизу окупованої Амвросіївки фургон з написом "Вантаж – 200", який рухався у бік неконтрольованого російсько-українського кордону.

Відзначимо, безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував 4 реактивні системи залпового вогню "Град" поблизу Міусинська (ОРЛО), розміщення яких є порушенням Мінських домовленостей.

QHA