КИЇВ (QHA) -

Україна не повинна сподіватися, що Миротворча місія ООН вирішить проблеми всередині країни, оскільки завдання миротворців — розмежування конфліктуючих сторін, а не виконання функцій Збройних сил України. Про це повідомили на прес-конференції у прес-центрі «Главкому» командир станції Новий Град у складі миротворчої місії Цивільної поліції ООН у Боснії і Герцеговині (1999-2001), офіцер контрольного відділу забезпечення Головного штабу місії у Приштині у складі миротворчої місії Цивільної поліції ООН у Косові (2002-2003), керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко і співробітник відділу менеджменту стратегічних проектів поліції ООН, Миротворча місія ООН у Ліберії (2010- 2011), виконавчий директор «Експертного центру з прав людини» Юрій Білоусов.

— Важливо розуміти, що за нас воювати ніхто не буде. Якщо є очікування, що сюди кинуть миротворчій контингент ООН, який почне воювати з ЛНР, ДНР і Росією, то такого точно ніколи не буде. Принаймні під егідою ООН, зазначив Білоусов.

Олег Мартиненко додав, що в разі великої загрози життю іноземних військовослужбовців їх в Україні можуть і не направити.

Жодна держава не відправить свого військовослужбовця на смерть у чужій країні. Прем'єр-міністр має подавати у відставку, якщо допустить, що його військовослужбовець загине. Навіть у миротворчих цілях.

Раніше QHA повідомляло, що введення миротворчої місії ООН на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей може коштувати до одного мільярда доларів. Введення миротворців на Донбас залежатиме і від того, чи готовий президент РФ Володимир Путін вирішувати конфлікт за рахунок розміщення миротворців ООН.

QHA