КИЇВ (QHA) -

Миротворча місія в разі її введення на Донбас не буде брати до уваги думку політичних лідерів України, — повідомив на прес-конференції 17 листопада керівник аналітичного напряму Української Гельсінгської спілки з прав людини та колишній учасник миротворчих місій ООН у Боснії і Герцеговині та Косово Олег Мартиненко, передає кореспондент QHA.

— Миротворча місія не дуже зважає на політичних лідерів тієї країни, в якій вона розміщена. Оскільки політичні лідери допустили конфлікт у країні, то вони вже не мають того кредиту довіри з точки зору міжнародного співтовариства. І раз світова спільнота вже тут, то вона буде робити так, щоб подібна ситуація більше не повторилася.

За словами експерта, місія може оголосити тимчасову адміністрацію, яка знаходиться під окупацією так званих "ЛНР" і "ДНР".

— Ця адміністрація не буде підкорятися законам України, оскільки її завданням є відновлення верховенства права відповідно до міжнародних стандартів. Якщо якісь українські закони будуть не відповідати їм, то тимчасова адміністрація буде наполягати на застосуванні міжнародних норм і, одночасно, вимагати від президента України зміни законодавства, бо після її усунення правила і закони, що діють на підмандатній території, повинні збігатися з законами держави, до якої увіллється нинішня окупована територія.

Нагадаємо, 15 листопада глава МЗС Білорусі Володимир Макей заявив, що Мінськ готовий направити своїх миротворців на Донбас.

QHA