КИЇВ (QHA) -

Російська Федерація створила на території Автономної Республіки Крим недоступну для міжнародного контролю і моніторингу мілітаризовану зону. На територію півострова продовжує надходити сучасне військове озброєння і військова техніка, повідомляє Міністрество з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

— Як свідчать останні заяви окремих політиків і громадських діячів ряду європейських країн, не всі повною мірою усвідомлюють характер і реальність загрози всьому континенту через анексію і подальшою мілітаризацією АР Крим.

Так, у грудні 2015 року Чорноморський флот РФ поповнився двома малими ракетними кораблями «Зелений дол» і «Серпухов», оснащених ракетними комплексами «Калібр-НК». За інформацією військових експертів і повідомленнями російських ЗМІ, зазначені ракетні комплекси при використанні ракет типу ЗМ-14 (SS-N-27 Sizzler) дозволяють вражати цілі на відстанях до 2500 км.

У відомстві уточнюють, що в умовах базування кораблів такого класу на території Криму в радіусі ураження перебувають європейські країни від Румунії до Франції та Скандинавських країн, також країни Близького Сходу, Північної Африки, Передньої Азії та важливий стратегічний об'єкт — Суецький канал.

Російська Федерація свідомо робить ставку на кораблі подібного типу, оскільки Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності 1987 року забороняє наземне базування крилатих ракет, аналогічних ЗМ-14 по дальності, в той же час корабель-носій таких ракет порівняно недорогий і користується перевагою ведення вогню з акваторій, де він може перебувати під захистом берегових сил.

МінТОТ інформує, що військові кораблі «Зелений дол» і «Серпухов» перебувають у складі Балтійського флоту РФ, що робить можливим їхнє використання в межах кола з радіусом 2500 км з центром у Калінінградській області. Таким чином, в зоні небезпеки опиняються практично всі європейські країни, включаючи Ісландію. Варто зазначити, що на цій території розташовано 20 атомних електростанцій і 139 хімічних підприємств Європейського Союзу.

Також у відомстві нагадали, що 19 серпня 2016 року саме кораблі «Зелений дол» і «Серпухов», які на той момент входили до складу ЧФ РФ, здійснили три ракетні удари по Сирії.

— Російська Федерація продовжує чинити військовий тиск на країни Європи, щоб досягти політичних цілей і одночасно створює загрозу існуванню миру не тільки в Україні, але і в усьому європейському регіоні.

Такі дії РФ суперечать, згідно з повідомленням МінТОТ, зокрема принципу незастосування сили або загрози застосування сили, закріпленому в Заключному акті Наради з безпеки та співпраці у Європі 1975 року.

Згідно з цим документом держави-учасники зобов'язалися утримуватися від застосування сили або загрози застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави. При цьому жодні міркування не можуть використовуватися для того, щоб обґрунтовувати звернення до погрози силою або до її застосування через порушення цього принципу.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ. Більшість країн світу не визнали Крим російським. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

Після анексії Криму Росія почала дестабілізувати ситуацію на Донбасі, направляючи в незаконно створені «ДНР» і «ЛНР» військову техніку і регулярні війська. Військові дії тривають з квітня 2014 року до сьогодні.

ФОТО: інтернет

QHA