КИЇВ (QHA) -

Україна готова до другої хвилі обміну полоненими.

Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Українська сторона готова до продовження роботи зі звільнення всіх українців, які незаконно утримуються на окупованих територіях України і в Російській Федерації. Ми готові до другої хвилі звільнення. Також вкрай важливо встановити долю осіб, яких вважають зниклими безвісти на Донбасі, — зазначила вона.

За словами Геращенко, сьогодні звільнили 73 заручники бойовиків, хоча раніше повідомлялося про 74 звільнених українців.

За її словами, українська сторона у свою чергу передала 233 людини зі списку у 306 осіб шляхом помилування і звільнення їх з-під варти.

Геращенко розповіла, що ці люди вчинили злочини, але до них були застосовані зміни запобіжного заходу або процедура помилування в тих випадках, де це було дозволено законодавством.

Вона наголосила, що серед переданих немає таких, які скоїли вбивства та інші тяжкі злочини і не підпадають під процедуру помилування.

Раніше повідомлялося, що Україна і Росія можуть знову провести масштабний обмін полоненими на Донбасі. Про це заявив лідер руху "Український вибір - право народу" Віктор Медведчук.

Як писало QHA, 15 осіб з тих, кого українська сторона повинна була передати підконтрольним Росії терористичним організаціям "ДНР" і "ЛНР" в рамках звільнення українських заручників, відмовилися від обміну і висловили бажання залишитися на території, підконтрольній Україні.

Раніше були опубліковані перші фото з місця обміну полоненими на околиці Горлівки у КПП "Майорське".

QHA