КИЇВ (QHA) -

Мешканці селища Пікузи, розташованого на підконтрольній бойовикам «ДНР» території, звернулись до міжнародних організацій з листом, в якому вимагають вивести з села озброєння та бойовиків.

Лист, адресований Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні, адміністрації Новоазовського району, Організації Об’єднаних Націй і Міжнародному комітету Червоного Хреста, мешканці селища передали спостерігачам СММ ОБСЄ, повідомляється в звіті місії.

— Жителі Пікуз /кол. Комінтернове, розташоване на північний схід від Маріуполя/ передали СММ листа, який також був адресований адміністрації Новоазовського району, Організації Об’єднаних Націй і Міжнародному комітету Червоного Хреста… Лист містить вимогу негайно відвести озброєних чоловіків та озброєння від житлових районів села.

У листі також викладені ті труднощі, з якими стикаються жителі, що живуть у безпосередній близькості від лінії зіткнення, зокрема, нестача газопостачання.

До речі, патруль СММ підтвердив, що бачив у селі двох озброєних чоловіків.

Крім того, СММ повідомляє, що 30 вересня неподалік Пікузів спостерігачі зафіксували безпілотний літальний апарат (квадрокоптер білого кольору), що пролітав із заходу на схід, однак не вказує, кому може належати БПЛА (QHA: польоти іноземних БПЛА у зоні конфлікту на Донбасі заборонені відповідно до «Мінську-1», тобто на польоти мають право лише українські безпілотники та безпілотники СММ ОБСЄ).

До речі, мирні мешканці, які живуть на підконтрольних бойовикам "ДНР" територіях, вже не вперше скаржаться СММ на дії озброєних людей. У серпні цивільні мешканці селища Саханка, яке наразі контролюється угруппованням «ДНР», розповіли спостерігачам СММ ОБСЄ про те, що проросійські бойовики розмістили в селі танки і вели звідти обстріли.

Нагадаємо, що бойовики так званої «ДНР» нещодавно обстріляли безпілотник СММ ОБСЄ у селі Пікузи на півдні Донецької області.

QHA